Inne usługiTelefony

Czym są telefony powystawowe i regenerowane?

Czym są telefony powystawowe i regenerowane?

Rynek telefonów komórkowych z drugiej ręki zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Co więcej, to właśnie w czasach kryzysu częściej korzysta się z tej możliwości, kiedy użytkownicy wolą zaoszczędzić na cenie nowego telefonu. Na rynku możemy znaleźć dwa rodzaje bardzo popularnych telefonów używanych, takie jak regenerowane lub powystawowe.

Czym się one różnią?

Kupno używanego telefonu komórkowego jest bardzo powszechną praktyką. Jeśli telefon jest w dobrym stanie, to nie ma czego zazdrościć nowemu telefonowi, a nawet możemy go kupić z gwarancją. Istnieje wiele firm, które zajmują się dystrybucją używanych telefonów komórkowych. Jednak wątpliwości wielu użytkowników pojawiają się, gdy przy zakupie używanego telefonu znajdują oznaczenia – używany i powystawowy.

Z czego stworzone jest Gorilla Glass?

Regenerowane telefony

Mamy do czynienia z rodzajem produktu, który w ostatnich latach przeżywa znaczny rozkwit. Jego cena jest znacznie bardziej konkurencyjna niż nowych telefonów i można go znaleźć w wielu witrynach internetowych. Odnowiony telefon komórkowy jest używany urządzeniem, które musiało być naprawione, aby uczynić go w pełni funkcjonalnym i włączonym do rynku wtórnego. Odnowione telefony komórkowe zostały sprawdzone i naprawione przez wyspecjalizowanych techników, dokonujących odpowiednich wymian w elementach, które tego wymagają, takich jak ekran, obudowy, aparaty fotograficzne czy baterie.

Odnowiony telefon komórkowy mógł zostać przywrócony z całkowicie zniszczonego telefonu lub z mało używanego telefonu komórkowego, który wykazywał pewne wadliwe elementy estetyczne. Jeśli weźmiemy pod uwagę istotę terminu „odnowiony”, telefon ten został poddany pewnego rodzaju naprawie, cokolwiek to jest, może być tylko małą wada estetyczne lub wada obejmująca elementy wewnętrzne. Jeśli urządzenie nie zostało dotknięte i przejrzane przez technika, mówimy o telefonie komórkowym używanym, a nie odnowionym.

Telefon powystawowy

Powystawowe telefony komórkowe to urządzenia używane, ale których sposób użytkowania lub stan zachowania jest bardzo zbliżony do nowego, Ogólnie rzecz biorąc, są to telefony komórkowe, które były używane przez krótki okres czasu, a ich stopień zachowania jest tak dobry, że mogą być oznaczone jako takie. Chociaż ten typ urządzenia zazwyczaj zachowuje pudełko i akcesoria, nie jest to warunek konieczny, ponieważ nazwa odnosi się do ogólnego stanu i konserwacji samego smartfona.

W tym przypadku, telefon nie powinien wykazywać oznak pogorszenia w żadnym z aspektów estetycznych. Nie powinien też przechodzić żadnych napraw sprzętowych w kluczowych aspektach, takich jak aparat, bateria, ekran lub płyta, w którym to przypadku stałby się odnowionym urządzeniem. W tym sensie, telefon powinien mieć bardzo mało godzin użytkowania.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz