Akcesoria

Dlaczego ładowarka telefonu wydaje dźwięki?

Dlaczego ładowarka telefonu wydaje dźwięki?

W ostatnich latach nasze ładowarki do telefonów komórkowych przeszły małą rewolucję. Kabel i adapter są teraz niezależne, choć nie były w przeszłości. Jednak często ładowarka wydaje dziwne dźwięki, które mogą nas zaniepokoić. Czy to coś poważnego?

Odgłosy ładowarki mobilnej są znacznie bardziej zauważalne, gdy w pobliżu nie ma innych hałasów. To nie zawsze może się zdarzyć i może nawet zniknąć z czasem, ale prawdą jest, że dziwne dźwięki w ładowarce są powszechne. Jednak jest to bardzo normalne, że użytkownik może być zaskoczony, a nawet czuć pewne zdenerwowanie, kiedy słyszy, że jego ładowarka robi tego rodzaju odgłosy.

Generacje szkła Gorilla Glass

Dlaczego ładowarka wydaje dźwięki?

Jest to normalne, ponieważ ładowarka zawiera komponenty, które mogą lekko drgać podczas użytkowania i zmian napięcia wejściowego. Jest to normalne zjawisko i nie wskazuje na problem z ładowarką. Elektromagnetyzm występujący wewnątrz ładowarki powoduje szumy i wibracje, które mogą być mniej lub bardziej słyszalne.

Kiedy ładowarka pracuje na określonej częstotliwości, pola magnetyczne wytwarzane wewnątrz ładowarki generują wibracje, które w wielu przypadkach są słyszalne, kiedy przekraczają 20 KHz, doskonale wykrywalne przez ludzkie ucho. Ogólnie rzecz biorąc, końcowa część ładunku zmniejsza częstotliwość i hałas może stać się nieco ostrzejszy, ale generalnie będzie to możliwe tylko w bardzo cichym otoczeniu. Jest również prawdopodobne, że jeśli nie używamy oryginalnej ładowarki mobilnej, ten hałas może być bardziej wyraźny w niektórych produktach innych firm, ponieważ możliwe jest, że przy użyciu oryginalnego kabla i adaptera innej firmy lub odwrotnie, reakcja wewnątrz może się nieznacznie różnić.

Co można zrobić?

Ponieważ jest to normalny proces ładowania naszego urządzenia, a konkretnie ładowarki, niewiele możemy zrobić, aby wyeliminować ten hałas. Głównym zaleceniem producentów jest odłączenie ładowarki po użyciu. Ponadto, jeśli dźwięk narasta lub staje się zbyt wyraźny, zaleca się udanie do serwisu technicznego producenta, aby mogli oni sprawdzić ten punkt. Jeśli ładowarka jest na gwarancji i naprawdę jest problem, jest bardzo prawdopodobne, że zostanie dostarczona nowa.