Telefony

Abonament nie spełnia Twoich oczekiwań? Podpowiadamy co zrobić.

Abonament nie spełnia Twoich oczekiwań? Podpowiadamy co zrobić.

Powszechnie wiadomo, że oferty poszczególnych operatorów komórkowych znacznie się od siebie różnią, a dopasowując abonament należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby. W sytuacji, gdy dotychczasowy abonament nie spełnia oczekiwań warto natomiast zmienić operatora. Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze abonamentu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak zmienić operatora komórkowego?

Jak wspomniano we wstępie w sytuacji, gdy dotychczasowy abonament nie spełnia oczekiwań warto zmienić operatora, przenosząc swój numer do innej sieci. Jest to korzystne rozwiązanie, ponieważ można w ten sposób wybrać nie tylko najtańszy abonament, ale dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb pozostając przy dotychczasowym numerze telefonu. W efekcie kontakt z bliskimi nie zostanie w żaden sposób zachwiany, a posiadanie tego samego numeru telefonu jest istotne również z punktu widzenia korzystania z bankowości internetowej, czy załatwiania różnego rodzaju spraw urzędowych.

Jak w praktyce wygląda przeniesienie numeru do innej sieci? Otóż, warto mieć świadomość, że zmienić operatora mogą w ten sposób zarówno osoby posiadające abonament telefoniczny, jak i Ci, którzy korzystają z oferty na kartę. Cała procedura jest bardzo prosta, ponieważ sprowadza się do złożenia odpowiedniego wniosku u nowego operatora, co można zrobić nie tylko stacjonarnie, ale również przez Internet czy telefonicznie. Nowy operator na podstawie złożonego wniosku załatwia wszystkie formalności z dotychczasowym, a w momencie przeniesienia numeru do nowej sieci karta SIM staje się aktywna. W tym miejscu należy podkreślić, że w przypadku korzystania z oferty na abonament przeniesienie numeru warto przeprowadzić pod koniec trwania umowy, co pozwoli uniknąć naliczenia ewentualnych kar umownych za jej wcześniejsze zerwanie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze abonamentu?

Powszechnie wiadomo, że każda sieć komórkowa proponuje swoim klientom abonamenty, które różnią się nie tylko składem, ale również ceną. W związku z tym przy wyborze abonamentu należy kierować się indywidualnymi potrzebami, co pozwoli dopasować do nich ofertę. Istotne staje się zatem określenie własnych potrzeb, czyli tego, w jaki sposób korzystamy z telefonu. Uwagę warto zwrócić zatem nie tylko na ilość minut czy SMS-ów dostępnych w ramach abonamentu, ale również wielkość pakietu internetowego, co jest szczególnie istotne dla osób, dla których Internet w telefonie stanowi jedyne łącze.

Co jeszcze jest istotne przy wyborze abonamentu komórkowego? Przede wszystkim fakt, czy jest to abonament z telefonem, czy bez. W tym drugim przypadku jest to z reguły naprawdę tani abonament, a dowolny model telefonu można kupić w sklepie (za gotówkę lub na raty). Równie ważną kwestią jest długość trwania umowy, ponieważ poszczególni operatorzy oferują z reguły 12- lub 24-miesięczne umowy. W tym miejscu warto podkreślić, że dobrym rozwiązaniem może być podpisanie umowy bezterminowej, a korzyścią w tym przypadku jest nie tylko brak konieczności jej przedłużania, ale również możliwość zrezygnowania w dowolnym momencie z dalszego korzystania z abonamentu.

Abonament komórkowy w Otvarta – dlaczego warto?

Jak już wspomniano wybierając abonament telefoniczny należy postawić na tę ofertę, która w najwyższym stopniu odpowiada indywidualnym potrzebom. W związku z tym istotna jest szerokość wyboru. Oferuje ją m.in. polski operator Otvarta, którego oferta znajduje się po linkiem: https://otvarta.pl/ obejmuje bowiem znacznie więcej wariantów do wyboru niż oferty konkurencyjnych sieci komórkowych. W efekcie abonament dla siebie znajdą zarówno seniorzy, którzy potrzebują wyłącznie nielimitowanych rozmów z najbliższymi, jak i osoby młode, którym zależy również na nielimitowanych SMS-ach oraz dużym pakiecie internetowym. Co istotne, jest to Internet mobilny bez limitu, ponieważ po wyczerpaniu dostępnego pakietu użytkownik nadal może korzystać z łącza, które działa wówczas z ograniczoną prędkością. W tym miejscu należy podkreślić, że nawet najtańszy abonament komórkowy w sieci Otvarta obejmuje Internet 5G, który jest nie tylko szybki, ale również stabilny. Jego zasięg systematycznie się powiększa, a w miejscach, gdzie jeszcze go nie ma dostępny jest Internet LTE.

Co jeszcze warto wiedzieć o abonamentach telefonicznych oferowanych przez Otvarta? Otóż, istotne jest to, że operator oferuje zawarcie umowy bezterminowej, z której w dowolnym momencie można zrezygnować. W ofercie znajdują się abonamenty bez telefonu, co sprawia, że przeniesienie numeru to dobra opcja zarówno dla osób posiadających telefon na kartę, jak i korzystających dotychczas z abonamentu w innej sieci. Dla wielu osób istotny może być również fakt, że Otvarta to polski operator, który istnieje na rynku od 2004 roku. Co więcej, jest to jedna z pierwszych firm, która wprowadzała na polski rynek Internet mobilny 5G.

Zmiana operatora to realne oszczędności

Podsumowując należy stwierdzić, że w przypadku, gdy dotychczasowy abonament nie spełnia oczekiwań najlepszym rozwiązaniem jest zmiana operatora. W efekcie można skorzystać z oferty dopasowanej do indywidualnych potrzeb, a w wielu przypadkach płacić również znacznie mniej.