Akcesoria

Okulary VR – czy warto kupić?

Okulary VR – czy warto kupić?

Lubisz nowoczesną technologię? W takim razie zainteresuj się okularami VR. Okulary VR działają jak gogle wirtualnej rzeczywistości. Pozwalają przenieść się w świat gier i materiałów filmowych 3D. Jak działają takie okulary? Okulary są w formie gogli, posiadają odpowiednie oprogramowanie, które po podłączeniu do sprzętu pozwolą przenieść się do innego świata. Większość osób użytkuje okulary tylko i wyłącznie do gier, ale one również służą do innych rzeczy.

Jak działają okulary na telefonie?

Okulary do smartfonów są pozbawione jakichkolwiek elementów elektronicznych. Model podstawowy posiada dwie soczewki i wyprofilowany kształt wraz z paskiem utrzymującym konstrukcję na głowie. Możemy przenieść się w świat wirtualny wykorzystując do tego wybraną aplikację lub film. Urządzenie wyświetla obraz podzielony na dwie części ekranu na prawe i lewe oko. Okulary do telefonu kosztują od kilkuset złotych do około 2000 złotych.

Pamiętaj – dopasuj okulary do telefonu, bo może być tak, że do twojego telefonu nie będą pasowały i telefon może się do nich zmieścić.

Już niedługo w Warszawie odbędą się targi technologiczne – zobacz na żywo najnowocześniejsze okulary VR i wiele więcej – sprawdź więcej o wydarzeniu na WarszawaInfo.pl.

Jakie wybrać okulary VR?

Dla osób, którzy kupują okulary po raz pierwszy powinny się zastanowić i zwrócić uwagę na kilka kryteriów
i czym się kierować przy zakupie okularów:

  • Pierwsze to cena okularów, a one wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.
  • Częstotliwość odświeżania obrazu i tu warto wybrać model o 60 Hz. Gdzie w wielu grach  częstotliwość wynosi  30 Hz.
  • Rozdzielczość ekranu zalecana jest 2160 x 1200.
  • Pole widzenia to minimum oferowana na rynku to 110 stopni.
  • Waga gogli powinna wynosić od 200 – 300 gramów.
  • Można skusić się na dodatkowe akcesoria, które wykorzystasz do grania w gry, a mogą to być kontrolery VR, czy głośnik lub słuchawki.

Czy warto kupić okulary VR?

Technologia wszystkich pochłania, ale nie dajmy się zwariować. Jeśli są osoby, które uwielbiają grać w gry to mogą być zadowoloni z okularów, ponieważ pozwolą przenieść się w świat wirtualny. Jeśli nie potrzebujesz kolejnego gadżetu, to po prostu ich nie kupuj.