Akcesoria

Co nowego w Apple Watch Series 8?

Co nowego w Apple Watch Series 8?

Według Apple, Apple Watch Series 8 ma dwa czujniki temperatury, jeden umieszczony na tylnym szkle przyklejonym do nadgarstka, a drugi pod wyświetlaczem. Taka konstrukcja minimalizuje błędne zapisy pod wpływem temperatury otoczenia. Tylny czujnik może dokonać pomiaru temperatury w nocy i sporządzić wykres wyników w aplikacji Zdrowie.

Apple Watch Series 8 wykrywa zmiany temperatury tak małe jak 0,1 stopnia Celsjusza. Włączenie czujnika jest ważne dla zdrowia kobiet, ponieważ temperatura ciała wzrasta w odpowiedzi na zmiany hormonalne i może wskazywać na owulację. Zegarek pozwala oszacować datę okresu owulacji, a także ewentualne zaburzenia cyklu, które mogą pomóc w wykryciu choroby. Podobnie jak w przypadku wszystkich danych dotyczących zdrowia, zapisy danych dotyczących temperatury i owulacji pozostaną zaszyfrowane w urządzeniu i będzie można je odblokować wyłącznie za pomocą kodu PIN, Touch ID lub Face ID. Czy Apple Watch Series 8 jest stylowy? Sprawdź, jak sprawdzi się smartwatch w Twojej stylizacji: https://www.alestyl.pl/smartwatch-sportowe-wydanie-bizuterii

Wykrywanie wypadków poprzez uczenie maszynowe

Kolejną ważną funkcją Apple Watch Series 8 jest wykrywanie wypadków drogowych. Jest to możliwe dzięki dwóm czujnikom ruchu wbudowanym w korpus zegarka, które łączą się z żyroskopem i akcelerometrem zdolnym do wykrywania dużych uderzeń.

Z pomocą uczenia maszynowego Apple Watch może rejestrować różne wypadki w popularnych samochodach, takich jak sedany, SUV-y i pickupy. Gdy dojdzie do wypadku, Apple Watch Series 8 powiadomi służby ratunkowe i poda Twoją lokalizację.

Tryb oszczędzania energii oferuje do 36 godzin pracy na baterii

Apple Watch Series 8 ma baterię, która oferuje do 18 godzin pracy na baterii. Jedną z nowych funkcji jest włączenie trybu oszczędzania energii, który gwarantuje do 36 godzin pracy na baterii przed wymaganiem ładowania. Po włączeniu niektóre funkcje są wyłączone, np. wykrywanie ćwiczeń lub tryb zawsze włączonego ekranu.

Kolejną ważną funkcją jest roaming międzynarodowy. Jest to jedna z najbardziej pożądanych funkcji przez użytkowników Apple Watch i teraz będzie to możliwe. Wystarczy aktywować opcję w iPhonie. Roaming będzie dostępny u ponad 30 operatorów na całym świecie do końca 2022 roku i będzie oferowany we wszystkich Apple Watchach z łącznością komórkową, począwszy od modelu Series 5.