Telefony

Rzeczy, które należy rozważyć przed zakupem używanego telefonu

Rzeczy, które należy rozważyć przed zakupem używanego telefonu

Zmieniając telefon komórkowy, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Funkcje, wydajność, design… Każda osoba jest inna i wszyscy mamy swoje preferencje, ale jedynym pewnikiem jest to, że jeśli mamy zamiar zdobyć nowy telefon, możemy obrać dwie ścieżki. Pierwsza z nich to ta, na którą zwykle się decydujemy: zakup nowego. Możemy znaleźć telefon, który spełnia nasze oczekiwania, ale często cena może być nieosiągalna.

Drugi sposób jest bardziej przystępny, choć może być również bardziej ryzykowny: zakup z drugiej ręki. Ryzykowny nie dlatego, że sprzedawca chce nas oszukać (co w wielu przypadkach, zwłaszcza z prywatnymi sprzedawcami, może się zdarzyć), ale dlatego, że musimy się upewnić, że telefon jest w pełni sprawny i nie ma żadnych problemów, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Dotyczy to również wszelkiego rodzaju produktów z drugiej ręki, ponieważ gdy otrzymujemy produkt, który przeszedł przez inne ręce, nikt nie chce być rozczarowany przy jego nabyciu. Dlatego przed zakupem używanego telefonu komórkowego powinniśmy sprawdzić kilka aspektów, aby upewnić się, że jest on w dobrym stanie.

Jak przyśpieszyć wolno ładujący się telefon?

Rzeczy, które należy rozważyć przed zakupem używanego telefonu

Możesz mieć uprzedzenia co do używanych telefonów komórkowych, zwłaszcza jeśli kupujesz je od osoby prywatnej. Przed sprawdzeniem urządzenia, powinniśmy zapytać czy telefon jest na gwarancji. Może ona obowiązywać lub nie, ale w każdym przypadku sprzedawca musi Cię o tym poinformować, ponieważ jeśli telefon ulegnie później jakiemuś uszkodzeniu i będziesz chciał go naprawić, sklep w którym został zakupiony, nie zajmie się tym. W tym aspekcie wygodniej jest kupować telefony w komisach, ponieważ zdarzają się sytuacje, w których mogą one zapewnić Państwu własną gwarancję zakupu lub zwrotu.

Drugą rzeczą jest sprawdzenie czy telefon jest skradziony. Musimy być bardzo ostrożni w tym aspekcie, ponieważ możemy mieć problemy prawne. Aby to zrobić, sprawdź numer IMEI terminala. W urządzeniach z systemem Android jest on zazwyczaj wydrukowany na naklejce na pudełku. Możemy go również znaleźć w ustawieniach – przechodzimy do sekcji „o telefonie” i w środku szukamy informacji IMEI. Jeśli nie, wpiszemy sekwencję *#06#. Jeśli numer, który pojawi się na ekranie nie zgadza się z tym na pudełku, może to być skradziony telefon.

Stan fizyczny

Kiedy już zdecydujemy się na dany model i jesteśmy gotowi do zakupu naszego przyszłego używanego telefonu, następnym krokiem jest sprawdzenie jego wyglądu zewnętrznego. Ekran, przyciski, czujniki… Musisz wszystko dokładnie obejrzeć, aby upewnić się, że jest w dobrym stanie i nie ma zauważalnych uszkodzeń. Na pierwszy rzut oka, może nie widać żadnych uderzeń lub pęknięć na ekranie, ale jeśli przejedziesz palcem przez szkło, można zauważyć, czy ma jakieś uszkodzenia lub zarysowania.

Krawędzie to również jeden z elementów, który najbardziej cierpi z upływem czasu, ale znalezienie nieskazitelnego telefonu jest naprawdę trudne. Ewentualne uszkodzenia zawsze będą Ci „sprzyjać”, ponieważ obniżą cenę telefonu. Sprawdź również, czy dźwięk z głośników jest prawidłowy, przyciski zasilania i głośności, czytnik linii papilarnych (jeśli istnieje) i spróbuj włożyć kartę SIM.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz