Telefony

Dlaczego Twój telefon się nagrzewa?

Dlaczego Twój telefon się nagrzewa?

Nasze telefony mogą cierpieć na wiele problemów. Ze wszystkich z nich, przegrzanie są zwykle najbardziej niebezpieczne, ponieważ może ono negatywnie i nieodwracalnie wpłynąć na niektóre wewnętrzne elementy sprzętu. Jednak nie jest to nic, co nie ma rozwiązania lub przynajmniej nie można temu zapobiec. Z tego powodu chcieliśmy przyjrzeć się kilku wskazówkom i trikom, które pozwolą zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się telefonu.

Dlaczego Twój telefon się nagrzewa?

Nierzadko zdarza się, że wewnętrzne komponenty naszego urządzenia wytwarzają ciepło. Jednak, gdy zauważymy, że ciepło jest nadmierne, zagrożenie dla integralności naszego telefonu jest faktem. Możliwe, że wina leży po stronie baterii, procesora lub ekranu, a nawet kombinacji wszystkich tych czynników. W okresach maksymalnej pracy to właśnie te komponenty są bardziej obciążone i wytwarzają więcej ciepła.

Idealna temperatura

Komórka z temperaturą pomiędzy 47 a 43 stopnie mieści się w zakresie tego, co możemy uznać za normalne. Powyżej tych temperatur powinniśmy zacząć działać, jeśli nie chcemy narazić urządzenia na niebezpieczeństwo. Pobranie oprogramowania takiego jak Aida64 może pomóc nam w kontrolowaniu tej temperatury poprzez możliwość monitorowania tych danych w czasie rzeczywistym.

Jak uniknąć przegrzania?

Ostrożnie podczas grania w gry – ważne jest, aby uważać na najbardziej wymagające gry. Jest to czas, w którym istnieje największe ryzyko przegrzania. Do tego argumentu można dodać złe praktyki, takie jak granie i ładowanie telefonu w tym samym czasie. Przyspieszy to nagrzewanie, więc zawsze powinniśmy tego unikać.

Regulacja jasności – ręczna kontrola jasności jest najlepszym sposobem na uniknięcie nagrzewania się telefonu. Czasami automatyczna jasność nie radzi sobie z tym skutecznie.

Używaj oryginalnych akcesoriów – używanie oryginalnej ładowarki i kabla jest niezbędne, aby uniknąć niepożądanego przegrzania. Nasze telefony zostały przetestowane przez producenta przy użyciu oryginalnych ładowarek i kabli, które dają Ci moc, jakiej potrzebujesz. Wiele ładowarek innych firm tego nie robi i powoduje przegrzanie, którego możemy uniknąć.

Restart lub wyłączenie dwa razy w tygodniu – nasz telefon potrzebuje od czasu do czasu przerwy. Idealnie byłoby, gdybyśmy mogli wyłączać go co najmniej dwa razy w tygodniu i na minimum 15 minut przy każdym wyłączeniu.