Telefony

Jak przyśpieszyć wolno ładujący się telefon?

Jak przyśpieszyć wolno ładujący się telefon?

Zostaw swój telefon w spokoju

W wielu przypadkach słaba wydajność baterii, zarówno jeśli chodzi o czas pracy na baterii, jak i ładowanie, jest po prostu spowodowana zbyt dużą liczbą aplikacji uruchomionych na telefonie. Aplikacje na Androida często uruchamiają się automatycznie lub działają jako proces w tle po krótkim otwarciu. To znacznie zwiększa wykorzystanie zasobów systemowych i wpływa na zachowanie baterii.

Najprostszym rozwiązaniem jest zamknięcie wszystkich otwartych aplikacji i zaprzestanie używania telefonu podczas ładowania. Jeśli zauważysz, że jakaś aplikacja ma zły nawyk uruchamiania się wtedy, kiedy nie powinna, rozważ jej odinstalowanie.

Zła aktualizacja

Czy ostatnio pobrałeś i zainstalowałeś nową aktualizację systemu na swoim telefonie, tylko po to, aby stwierdzić, że telefon ładuje się znacznie wolniej? Istnieje prawdopodobieństwo, że w tym przypadku mamy do czynienia z usterką oprogramowania.

Zazwyczaj nowe aktualizacje są wysyłane w celu poprawy wydajności telefonów; jednak mogą wystąpić błędy podczas procesu instalacji lub może być błąd w oprogramowaniu, który powoduje tę awarię. W tym przypadku możesz albo poczekać, aż marka wyda łatkę, która naprawi problem, albo powrócić do poprzedniej wersji Androida.